Γιοβάνοβιτς: «Δεν είναι το αποτέλεσμα που θέλαμε»

Στην έλλειψη προσπαθειών από τους παίκτες του για το γκολ αναφέρθηκε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς

Δεν υπήρξε νικητής στο αθηναϊκό ντέρμπι, αφού Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός αναδείχτηκαν ισόπαλοι (0-0) χωρίς τέρματα.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, μετά την λήξη της αναμέτρησης, τόνισε πως η ομάδα δεν πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε. Επίσης, δεν παρέλειψε να αναφέρει πως από την ομάδα, έλειπε η τεχνική προσπάθεια για το γκολ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Σίγουρα δεν είναι το αποτέλεσμα που θέλαμε και περιμέναμε. Δεν ήταν εύκολο ματς γιατί είχαμε απέναντί μας μία ομάδα καλά οργανωμένη ανασταλτικά. Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλό, δεν είχε ρυθμό, δεν υπήρχαν φάσεις.

Στο δεύτερο μέρος πιστεύω καταφέραμε να επιβάλλουμε τον εαυτό μας αλλά μας έλειψαν πράγματα. Δεν μπορώ να έχω παράπονο από τους παίκτες από αυτό που έδειξαν στον αγωνιστικό χώρο. Θα μπορούσαμε να είμαστε καλύτεροι αλλά προσπάθησαν.

Το να κερδίσεις ένα ματς μπορεί να γίνει και χωρίς φάσεις. Ελέγχαμε πλήρως το ματς, δεν κινδυνέψαμε καθόλου και εμάς μας έλειπε μόνο η τελευταία πάσα για να ολοκληρώσουμε την επίθεση».