Γιοβάνοβιτς: «Δεν περιμέναμε αυτό το αποτέλεσμα»

Στο αποτέλεσμα, αλλά και στις ευκαιρίες που δεν είχε o Παναθηναϊκός, παρά τον έλεγχο του αγώνα αναφέρθηκε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε στους «Ζωσιμάδες», καθώς ηττήθηκε από τον ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0.

Ο προπονητής των «πρασίνων», Ιβάν Γιοβάνοβιτς, μετά την λήξη της αναμέτρησης, δήλωσε πως δεν περίμενε αυτό το αποτέλεσμα, καθώς και το γεγονός ότι παρόλο που η ομάδα είχε τον έλεγχο, χωρίς όμως να δημιουργήσουν ευκαιρίες.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Πρώτα πρέπει να πω συγχαρητήρια στα Γιάννενα. Δεχτήκαμε ένα γκολ στην αρχή του ματς. Μας χρειαζόταν λίγος χρόνος στο πρώτο ημίχρονο για να αποκτήσουμε τον έλεγχο. Ουσιαστικά τον είχαμε χωρίς να δημιουργούμε επικίνδυνες καταστάσεις για τον αντίπαλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργήσαμε ευκαιρίες αλλά δεν ήρθε το γκολ. Υπήρξε μία μεγάλη προσπάθεια αλλά το αποτέλεσμα δεν είναι αυτό που περιμέναμε. Δε με προβλημάτισε κάτι ιδιαίτερα. Θα μπορούσαμε να είμαστε λίγο πιο ψύχραιμοι όσο είχαμε την μπάλα στα πόδια».