Γιουβέντους-Σαμπντόρια: Νίκησε η “Μεγάλη Κυρία”, ανησυχία για Ντιμπάλα

Η Γιουβέντους επικράτησε της Σαμπντόρια και πέτυχε δεύτερη διαδοχική νίκη, όμως έχασε τον Ντιμπάλα, ο οποίος αποχώρησε τραυματίας.

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη της στη Serie A πέτυχε η Γιουβέντους, η οποία επιβλήθηκε 3-2 της Σαμπντόρια στο Τορίνο.

Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για την Γιουβέντους αφού μόλις στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ, μετά από φάση διαρκείας η μπάλα στρώθηκε στον Ντιμπάλα, ο οποίος με συρτό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 1-0. Ωστόσο τα πράγματα δεν ήρθαν όπως περίμενε ο Αργεντινός και στο 22ο λεπτό έγινε αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού με τον Κουλουσέβσκι να περνά στη θέση του.

Όλα έδειχναν ότι η Γιουβέντους θα πήγαινε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0 υπέρ ττγς όμως, στο 41’ ο Νίκολα Μούρου υπέπεσε σε πέναλτι και ο Μπονούτσι έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους, όμως στο 44′ ο Γιοσίντα έβαλε ξανά στο ματς την Σαμπντόρια μειώνοντας σε 2-1.

Η αγωνία για τους φίλους της Γιουβέντους τελείωσε λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όταν ο Λοκατέλι στο 57′ έκανε το 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι δεν παράτησαν τον αγώνα και έδωσαν άλλο ενδιαφέρον στο φινάλε, όταν ο Καντρέβα μείωσε σε 3-2 στο 83′. Ωστόσο, στη συνέχεια δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι παραπάνω και έτσι η Γιουβέντους πήρε τη νίκη.