Και του χρόνου στην Serie A η Τορίνο

Η Τορίνο πήρε τον βαθμό που έψαχνε στο Ολίμπικο και καταδίκασε σε υποβιβασμό τη Μπενεβέντο.

Στην Serie A θα αγωνίζεται και την νέα σεζόν η Τορίνο, μετά το 0-0 στο Ολίμπικο της Ρώμης απέναντι στη Λάτσιο. Οι «ταύροι» με αυτόν τον βαθμό «σφράγισαν» και μαθηματικά την παραμονή τους στην πρώτη κατηγορία, οδηγώντας τη Μπενεβέντο στο μονοπάτι του υποβιβασμού, μαζί με τις Κροτόνε και Πάρμα.

Χωρίς κάποια μεγάλη ευκαιρία το πρώτο ημίχρονο. Ο Τσίρο Ιμόμπιλε βρήκε τον δρόμο για τα δίχτυα στις καθυστερήσεις, ωστόσο το τέρμα ακυρώθηκε για φάουλ. Η Λάτσιο ήταν ανώτερη, έχασε ευκαιρίες, με μεγαλύτερη ένα πέναλτι του Ιμόμπιλε στο 85′ με τον Ιταλό να στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Σιρίγκου. Έτσι το 0-0 παρέμεινε ως το τέλος με την Τορίνο να παίρνει έναν πολύτιμο βαθμό.