Καταγγέλλει επίθεση στον Γιαννακόπουλο ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος ηγήθηκε της αποστολής του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ στο ΣΕΦ ωστόσο όμως ο διοικητικός ηγέτης της ομάδας αποχώρησε στο ημίχρονο της αναμέτρησης με την ΚΑΕ με την ΚΑΕ να καταγγέλλει επίθεση προς στο πρόσωπο του.

Συγκεκριμένα η ομάδα αναφέρει ότι o Δημήτρης Γιαννακόπουλος δέχτηκε επίθεση κατά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο πριν την έναρξη του ματς από χούλιγκαν που είχαν διαπιστεύσεις του Ολυμπιακού.

Με βρισιές και απειλές από απόσταση αναπνοής. Κλωτσούσαν μπροστά του καρέκλες στη γραμματεία. Οι ίδιοι χούλιγκαν παρέμεναν δίπλα στη φυσούνα και πίσω από τον πάγκο του Ολυμπιακού καθ’όλη τη διάρκεια του ματς. Κάποιοι άλλοι ήταν στα δημοσιογραφικά και έβριζαν τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο και τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού.

Επιτέθηκαν ξανά στον Δημήτρη Γιαννακόπουλο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Με βρισιές, φτυσιές, και κλωτσιές στη φυσούνα. Ακολούθως μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου αυτοί οι 30-40 χούλιγκαν έκαναν ντου στα αποδυτήρια πιστεύοντας πως ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος ήταν ακόμη μέσα.

Ήρθαν σε σύγκρουση με τα ΜΑΤ. Ευτυχώς είχε φύγει. Υπάρχουν τρεις τραυματίες αστυνομικοί σύμφωνα με πληροφορίες. Μετά απο επεισόδια με χούλιγκαν στη θύρα 6. Το τελευταίο δεν το καταγγείλουμε εμείς αλλά το είπαν από την αστυνομία. Μάλιστα, ο ένας από αυτούς χτύπησε πιο σοβαρά και μεταφέρθηκε στο ιατρείο.