“Καθάρισε” εύκολα η Άιντραχτ κόντρα στην Λεβερκούζεν

Στο παιχνίδι που άνοιξε το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής στη Bundesliga η Άιντραχτ Φρανφούρτης υποδέχτηκε την Λεβερκούζεν και επικράτηση με εύρη σκορ 3-0.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Άιντραχτ να «καθαρίσει» το ματς. Μόλις στο 4ο λεπτό ο Πασιένσια άνοιξε το σκορ για το 1-0, ενώ λίγα λεπτά αργότερα στο 16’ ο Πορτογάλος στράικερ των «αετών» διπλασίασε από την άσπρη βούλα τα τέρματα του για το 2-0. Στο 80′ ο Μπας Ντοστ διαμόρφωσε το 3-0, απέναντι σε μια Λεβερκούζεν που φάνηκε επηρεασμένη από τη διακοπή λόγω των εθνικών ομάδων.

Όπως αποδείχτηκε, δεν κατάφερε να πείσει ακόμη σε κανένα από τα απαιτητικά παιχνίδια που έδωσε.
Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν πλέον με 14 βαθμούς και βρίσκονται μαζί με τις υπόλοιπες ομάδες στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.