“Καθάρισε” η Μαρσέιγ με υπογραφή Μπενεντέτο

Άνετα πέρασε απο το “Σταντ ντε Κοστιέρ” η Μαρσέιγ, η οποία επικράτησε της Νιμ με 2-3 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 27ης αγωνιστικής της ligue 1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Φερχάτ, ωστόσο μετά απο πέντε λεπτά ο Μπενεντέτο έφερε το παιχνίδι στα ίσα για το 1-1.

Η Μαρσέιγ έκανε την ανατροπή και το 2-1 με δεύτερο προσωπικό γκολ του Μπενεντέτο στο 36′, ο ίδιος σημείωσε και το τρίτο γκολ στο 68′ για το 3-1 και το χατ τρικ.

Η Νιμ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με τον Ντεαού για το τελικό 2-3.

Με αυτή τη νίκη η Μαρσέιγ περεμεινε δεύτερη με 55 βαθμούς, ενώ η Νιμ δεν ξέφυγε απο την επικίνδυνη ζώνη (18η θέση) με 27 βαθμούς.