Καθάρισε την πρόκριση στον Βόλο ο Ατρόμητος

Ο Ατρόμητος πέρασε άνετα από τον Βόλο, νικώντας με 0-3 την ομώνυμη ομάδα, στο πρώτο παιχνίδι για την φάση των “16” του κυπέλλου Ελλάδας.

Οι Περιστεριώτες με την άνετη νίκη, ουσιαστικά καθάρισαν από σήμερα την πρόκριση και η ρεβάνς όπως όλα δείχνουν θα είναι μία τυπική διαδικασία, καθώς ο Βόλος έχει δύσκολο έργο.

Τα τέρματα των νικητών πέτυχαν οι Γούτας με κεφαλιά στο 2ο λεπτό, λαι ο Βέλλιος τα άλλα δύο στο 63ο και 73ο λεπτό.

Με το αριστερό πραγματοποιήθηκε το ντεμπούτο του Αλμπέρτο Γκαγιέγκο στον πάγκο των Θεσσαλών, οι οποίοι είχαν την κατοχή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, όμως οι φιλοξενούμενοι αξιοποίησαν τις ευκαιρίες τους, κράτησαν στα μετόπισθεν και κατάφεραν να φύγουν με ένα άνετο διπλό.

Ο δεύτερος αγώνας είναι προγραμματισμένος για την επόμενη Τρίτη (14/1, 17:15), στο Περιστέρι.

Βόλος (Αλμπέρτο Γκαγιέγκο): Μελισσάς, Ντεντάκης, Φεράρι, Τσοκάνης (56’ Γέντρισεκ), Μουνίθ, Γκουαροτσένα, Τόρες, Οικονόμου, Ραφαέλ (71’ Μάντζης), Διαμαντής, Μπαλογιάννης (46’ Μαξ)

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μέγερι, Κιβρακίδης, Καχίλα, Γούτας, Ταλόσα, Χαρίσης, Μπαένα, Νταβιώτης (65’ Γκάλο), Ούμπιδες (75’ Ανδρούτσος), Γιακουμάκης, Βέλλιος (85′ Μανούσος)