Κόλλησε στην ισοπαλία η Λίβερπουλ

Δεν μπόρεσε να πάρει το τρίποντο η Λίβερπουλ.

Για την 10η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ , η Μπράιτον κόλλησε στο ισόπαλο 1-1 από την Λίβερπουλ στο “Έμεξ Στάντιουμ”.

Στο πρώτο μέρος αμφότερες πατούσαν καλά στον αγωνιστικό, όμως οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας εκμεταλλευτεί τις απουσίες των “κόκκινων”. Είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν, αλλά ο Μοπέ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Σαλάχ αλλά το γκολ ακυρώθηκε από το VAR, για οφσάιντ.

Στη επανάληψη η Λίβερπουλ μπήκε δυναμικά και άνοιξε το σκορ με δράστη τον Ζότα στο 60′, μετά το γκολ οι γλάροι ισοφάρισαν και κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με εύστοχο πέναλτι του Γκρος στο 90+3′.

Η ομάδα του Κλοπ είναι στην κορυφή μόνοι με ματς παραπάνω για τους “ρεντς” είναι η πρώτη απώλεια μετά από εννιά σερί νίκες.

Μπραιτον: Ράιαν, Φέλτμαν, Γουάιτ, Ντανκ, Γουέμπστερ, Μαρτς, Μπισουμά, Γκρος, Κόνολι (63′ Λαλάνα – 71′ λ.τρ. Αλιρέζα), Γουέλμπεκ, Μοπέ (26′ λ.τρ. Τροσάρ)

Λίβερπουλ: Άλισον, Ουίλιαμς (46′ Χέντερσον), Φίλιπς, Φαμπίνιο, Ρόμπερτσον, Μίλνερ (74′ λ.τρ. Τζόουνς), Βαϊνάλντουμ, Μιναμίνο, Φιρμίνο, Ζότα, Σαλάχ (64′ Μανέ)