Ξέσπασε η Μπαρτσελόνα στη Γρανάδα

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό στη Μπαρτσελόνα για να καθαρίσει τον αγώνα με τη Γρανάδα

Η Μπαρτσελόνα πέρασε άνετα από το “Los Carmenes” με 0-4 της Γρανάδα, για τη 18η αγωνιστική της La Liga.

Με αυτή τη νίκη οι Καταλανοί ανέβηκαν στην τρίτη θέση της κατάταξης, αντίθετα η Γρανάδα παρέμεινε έβδομη με 24 βαθμούς.

Με τρία γκολ στο πρώτο μέρος η Μπάρτσα έβαλε τις βάσεις για μια εύκολη νίκη. Αρχικά στο 12΄ ο Γκριεζμάν άνοιξε το σκορ και στη συνέχεια ανέλαβε ο Μέσι, ο οποίος σκόραρε στο 35΄ και στο 42′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, κάνοντας το 0-3. Το τελικό 0-4 σημείωσε ο Γκριεζμάν στο 63′, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Γρανάδα: Ρούι Σίλβα, Φουλκιέ, Ντουάρτε, Σάντσεθ Μπαραόνα, Κάρλος Νέβα, Ερέρα, Ετεκί, Πουέρτας,Μοντόρο Σάντσεθ, Ματσίς, Σολντάδο

Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Άλμπα, Ουμτιτί, Μινγκέθα, Ντεστ, Πεδρί, Μπουσκέτς, Ντε Γιονγκ, Γκριεζμάν, Μέσι, Ντεμπελέ