La Liga: Διέλυσε τη Χιρόνα και πάτησε κορυφή η Ρεάλ Μαδρίτης

Έδειξε τα “δόντια” της η Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στη Χιρόνα και πάτησε κορυφή

Η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε αλώβητη από το «Μοντιλίβι», νικώντας με 0-3 τη Χιρόνα, για την 8η αγωνιστική της La Liga.

Η ομάδα του Αντσέλοτι αναρριχήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, «εκθρονίζοντας» την Χιρόνα, η οποία υποχώρησε στην τρίτη θέση.

Ο Χοσελού στο 17΄ άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ, με τον Τσουαμενί να βάζει τις βάσεις του «διπλού» τέσσερα λεπτά αργότερα, διαμορφώνοντας το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Οι Μαδριλένοι κυριάρχησαν και στην επανάληψη, «σφραγίζοντας» τη νίκη στο 71΄ με τον Μπέλιγχαμ. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα της Μαδρίτης τελείωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Νάτσο με απευθείας κόκκινη στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μπαρτσελόνα-Σεβίλλη 1-0 (76΄ αυτ. Σέρχιο Ράμος)

Χετάφε-Βιγιαρεάλ 0-0

Ράγιο Βαγεκάνο-Μαγιόρκα 2-2 (4΄ Ροβέρα, 90+12΄ Φαλκάο – 44΄ Μουρίκι, 59΄ Σάντσες)

Χιρόνα-Ρεάλ Μαδρίτης 0-3 (17΄ Χοσελού, 21΄ Τσουαμενί, 71΄ Μπέλιγχαμ)

Σοσιεδάδ-Αθλέτικ Μπιλμπάο 22:00