La Liga: Δύσκολη νίκη πήρε η Μπαρτσελόνα επί της Θέλτα

Δυσκολεύτηκε η Μπαρτσελόνα κόντρα στη Θέλτα

Η Μπαρτσελόνα δυσκολεύτηκε απέναντι στη Θέλτα, την οποία νίκησε με 1-0 στο Καμπ Νου, για την 8η αγωνιστική της La Liga.

Η ομάδα του Τσάβι στάθηκε τυχερή στο φινάλε της αναμέτρησης, καθώς οι φιλοξενούμενοι έχασαν απίστευτες ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν.

Η 7η συνεχόμενη νίκη της «Μπαρτσα» στο πρωτάθλημα τη διατήρησε με την Ρεάλ Μαδρίτης στην κορυφή μετά από 8 αγωνιστικές. Οι μπλαουγκράνα πήραν τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Πέδρι στο ξεκίνημα του αγώνα, με τους Καταλανούς να μην «καθαρίζουν» το ματς και στο τέλος λίγο έλειψε να το πληρώσουν.

Η Θέλτα πίεσε μετά το 70΄ κι έχασε τρεις τεράστιες ευκαιρίες στο τελευταίο 10λεπτο, με τους Άσπας και Νούνιες αρχικά και τη μεγαλύτερη με το δοκάρι του Πασιένσια στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, για να «παγώσει» το «Καμπ Νου».

Οσασούνα-Βαλένθια 1-2 (90΄+4 Μπράσανατς – 8΄ Κλάιφερτ, 54΄ Ντιακαμπί)

Αλμερία-Ράγιο Βαγεκάνο 3-1 (8′ Ρομπερτόνε, 17′ Μπάμπιτς, 39′ Τουρέ-81′ Κατένα)

Ατλέτικο Μαδρίτης-Χιρόνα 2-1 (5′, 48′ Κορέα-65′ Ρικέλμε)

Σεβίλη-Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-1 (4′ Τόρες-73′ Βέσγκα)

Χετάφε-Ρεάλ Μαδρίτης 0-1 (3′ Μιλιτάο)

Βαγιαδολίδ-Μπέτις 0-0

Κάντιθ-Εσπανιόλ 2-2 (41΄ Τσουστ, 78΄ Πέρεθ – 51΄,67΄ Χοσέλου)

Σοσιεδάδ-Βιγιαρεάλ 1-0 (33΄ Μέντες)