La Liga: Εντός έδρας ήττα της Μπαρτσελόνα από τη Ράγιο Βαγιεκάνο

Με το διπλό από το Καμπ Νου έφυγε η Ράγιο Βαγιεκάνο.

Τη νίκη με 0-1 πήρε η Ράγιο Βαγιεκάνο επί της Μπαρτσελόνα σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της LaLiga.

Η ομάδα από τη Μαδρίτη «πάγωσε» το Καμπ Νου, καθώς προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό με τον Άλβαρο Γκαρθία, ωστόσο οι «μπλαουγκράνα» δεν κατάφεραν να βρουν τις απαντήσεις, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν τη δεύτερη διαδοχική ήττα εντός έδρας ήττα τους στο πρωτάθλημα, καθώς είχε προηγηθεί αυτή από την Κάντιθ (18/4) με το ίδιο σκορ.

Αυτή είναι η δεύτερη ήττα της Μπαρτσελόνα από τη Ράγιο Βαγεκάνο τη φετινή σεζόν, αλλά και η τρίτη σερί απώλεια βαθμών της Μπαρτσελόνα στην έδρα της.

Μπιλμπάο-Ρεάλ Μαδρίτης 1-2 (10΄ Σάνθετ – 4΄, 7΄ Μπενζεμά)

Ελτσε-Βιγιαρεάλ 1-0 (77΄ Μπογέ)

Μπέτις-Αλαβές 4-0 (11΄, 41΄ Ιγκλέσιας, 29΄ Κανάλες, 54΄ Χουάνμι)

Κάντιθ-Εσπανιόλ 2-2 (54΄ Νεγρέδο, 90΄+1΄ Αλέχο – 10΄ Μορλάνες, 90΄+5΄ Ντε Τομάς)

Θέλτα-Οσασούνα 2-0 (29΄ Μάγιο, 38΄ Μίνα)

Βαλένθια-Σεβίλλη 1-1 (44΄ Γκουέδες – 7΄ αυτ. Ντιακαμπί)

Χετάφε-Γρανάδα 4-2 (10΄ Ραμίρες, 48΄ Ουνάλ, 63΄ Μακσίμοβιτς, 89΄ Μαγιοράλ – 13΄, 78΄ Σουάρεθ)

Ατλέτικο Μαδρίτης-Λεβάντε 0-1 (54΄ Μελέρο)

Μαγιόρκα-Σοσιεδάδ 0-2 (35΄ Νταβίντ Σίλβα, 62΄ Μερίνο)

Μπαρτσελόνα-Ράγιο Βαγεκάνο 0-1 (7΄ Άλβαρο Γκαρθία)