La Liga: Η Ρεάλ Μαδρίτης στην κορυφή μέσω Γιόβιτς

Η Ρεάλ Μαδρίτης με πρωταγωνιστή τον Γιόβιτς πήρε τη νίκη στο Σαν Σεμπαστιάν.

Για την 16η αγωνιστική της La Liga, η Ρεάλ Μαδρίτης απέδρασε με 0-2 από το Σαν Σεμπαστιάν κόντρα στη Σοσιεδάδ και αποσπάστηκε οκτώ βαθμούς από την κορυφή.

Η ομάδα του Αντσελότι με την έναρξη του δευτέρου μέρους πήρε κεφάλι στο σκορ. Πιο συγκεκριμένα, στο 47ο λεπτό  ο Γιόβιτς έκανε το 1-2 με τον Βινίσιους και με ωραίο τελείωμα έκανε το 1-0.

Δέκα λεπτά αργότερα, οι Μερέγχες έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον Λούκα Γιόβιτς. Ο Κρόος εκτέλεσε κόρνερ, ο Κασεμίρο πήρε την κεφαλιά προς τον Γιόβιτς και ο Σέρβος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Σκόρερ: 47′ Βινίσιους, 57′ Γιόβιτς

Κάρτες: 26′ Ζουμπέλντια, 60′ Γιανουζάϊ

Ρεάλ Σοσιεδάδ (Αλγκασίλ): Ρεμίρο, Γκοροσάμπελ (68′ Ζαλντούα), Ζουμπέλντια, Λε Νορμάντ, Ρίκο (86′ Μουνιόθ), Γιανουζάι (68′ Πόρτου), Γκεβάρα (61′ Τουριέντες), Ζουμπιμέντι, Οϊαρθάμπαλ, Σόρλοθ (61′ Μπαρεντσέα), Ισάκ

Ρεάλ Μαδρίτης (Αντσελότι): Κουρτουά, Μεντί, Αλάμπα, Μιλιτάο, Καρβαχάλ, Κρόος (81′ Βαλβέρδε), Μόντριτς, Κασεμίρο (67′ Καμαβινγκά), Βινίσιους, Ροντρίγκο (81′ Ασένσιο), Μπενζεμά (17′ Γιόβιτς)