La Liga: Ισόπαλες Βιγιαρεάλ και Σεβίλλη στο Μαδριγάλ

Με τέρμα του Μπαένα, η Βιγιαρεάλ πήρε την ισοπαλία κόντρα στην Σεβίλλη.

Για την 6η αγωνιστική της La Liga, η Βιγιαρεάλ έμεινε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στη Σεβίλλη στο Ελ Μαδριγάλ.

Το “κίτρινο υποβρύχιο” με αυτόν τον βαθμό έφτασε τους 11β και την 6η θέση, ενώ η φιλοξενούμενη Σεβίλλη παραμένει χαμηλά στην βαθμολογία με 5β και την 15η θέση.

Όσον αφορά την αναμέτρηση, η Βιγιαρεάλ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά η Σεβίλλη ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Τόρες στο 8ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και κατάφεραν να σώσουν τον βαθμό με δράστη τον Μπαένα στο 51ο λεπτό.

Σκόρερ: 51′ Μπαένα – 8′ Τόρες

Κάρτες: 41′ Μπαένα – 26′ Μπόνο, 38′ Ακούνια, 45′ Γκούντελι, 60′ Καρμόνα, 69′ Τέγιες