La Liga: Ήττα έκπληξη της Μπαρτσελόνα από τη Μπέτις

Σόκαρε τη Μπαρτσελόνα η Μπέτις μέσα στο “Καμπ Νου”.

Πρώτη μεγάλη «ψυχρολουσία» για τον Τσάβι στον πάγκο της Μπαρτσελόνα, καθώς οι Καταλανοί ηττήθηκαν σήμερα μέσα στο «Καμπ Νου» από την Μπέτις με 1-0, για την 16η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας πήρε τη μεγάλη νίκη με το γκολ του Χουάνμι στο 79ο λεπτό.

Απόλυτα ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να έχουν τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας αλλά να είναι ασταθείς αμυντικά, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν εξαιρετικά στην κόντρα. Τελικά, το γκολ της νίκης ήρθε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.