La Liga: Μοιρασιά για Σοσιεδάδ και Ατλέτικο Μαδρίτης

Ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση της Σοσιεδάδ με την Ατλέτικο Μαδρίτης

Απόλυτη μοιρασιά στη «Ρεάλε Αρένα» του Σαν Σεμπαστιάν, όπου Σοσιεδάδ και Ατλέτικο αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα γκολ, με τον Μοράτα οι φιλοξενούμενοι και με τον Σαντίκ οι γηπεδούχοι, από ένα ακυρωθέν γκολ (οι ίδιοι παίκτες) και από ένα δοκάρι (Χιμένες και Μερίνο αντίστοιχα).

Οι «ροχιμπλάνκος» στο φινάλε είχαν μεγάλες ευκαιρίες με τον Κορέα και τον Φέλιξ, αλλά άφησαν άλλους δύο βαθμούς και έμειναν ήδη από την τέταρτη αγωνιστική στο -5 από την πρωτοπόρο Ρεάλ, ενώ έχασαν και τον Γιαν Ομπλακ, που αποχώρησε τραυματίας στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Θέλτα-Κάντιθ 3-0 (56΄, 75΄ Άσπας, 62΄ Ροντρίγκες)

Μαγιόρκα-Τζιρόνα 1-1 (87΄ Ράιλο – 90+2΄πεν. Σάιθ)

Ρεάλ Μαδρίτης-Μπέτις 2-1 (9΄ Βινίσιους, 65΄ Ροντρίγκο – 17΄ Κανάλες)

Σοσιεδάδ-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1 (55΄ Σαντίκ – 5΄ Μοράτα)

Σεβίλλη-Μπαρτσελόνα 22:00