La Liga: Νέα ισοπαλία για Μπαρτσελόνα, διπλά για Σοσιεδάδ και Μπέτις

Νέα γκέλα και ισοπαλία η Μπαρτσελόνα απέναντι στην Κάντιθ, ενώ με το διπλό έφυγαν η Μπέτις και η Σοσιεδάδ

Για την 6η αγωνιστική της La Liga, η Μπαρτσελόνα κόλλησε στο μηδέν με την Κάντιθ, ενώ τις εκτός έδρας νίκες πήραν Μπέτις και Σοσιεδάδ.

Η Μπαρτσελόνα σε ακόμη ένα παιχνίδι, αναδείχθηκε ισόπαλη, αυτή τη φορά με την Κάντιθ εκτός έδρας (0-0). Με δέκα παίκτες αγωνιζόταν από το 65′ με την αποβολή του Φρένκι Ντε Γιονγκ. Κακό παιχνίδι από τους μπλαουγκράνα, που βρίσκονται στην 7η θέση με 9β, έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν 6β και είναι στην 14η θέση.

H Σοσιεδάδ επέστρεψε στα «τρίποντα», νικώντας εκτός έδρας τη Γρανάδα με 2-3. Οι γηπεδούχοι παραμένουν χωρίς νίκη μετά από 6 αγώνες (τρεις ισοπαλίες, τρεις ήττες), ενώ οι Βάσκοι ανέβηκαν στην 3η θέση με 13β.

Η Μπέτις έμεινε για 8ο σερί ματς αήττητη απέναντι στην Οσασούνα, την οποία νίκησε στην Παμπλόνα με 1-3 και μετά από τρεις σερί ισοπαλίες επέστρεψε στα «τρίποντα». Η αναμέτρηση κρίθηκε στα τελευταία λεπτά με τους Ανδαλουσιάνους να σκοράρουν δύο φορές απέναντι στην Οσασούνα, η οποία δεν έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες μετά το 2-0 στην έδρα της Αλαβές.