La Liga: Νίκη της Μπαρτσελόνα με σόου Λεβαντόφσκι

Νίκησε τη Βαγιαδολίδ η Μπαρτσελόνα με σόου του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι.

Τη νίκη με 4-0 πήρε η Μπαρτσελόνα επί της Βαγιαδολίδ για την 3η αγωνιστική της LaLiga και ανέβηκε στο -2 από την κορυφή.

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι που… “ζεστάθηκε” για τα καλά άρχισε να “φορτώνει” γκολ τις αντίπαλες εστίες.

Ο Πολωνός σούπερ σταρ σκόραρε δις (24′, 65′) στη σημερινή νίκη των “μπλαουγκράνα”.

Ο Πέδρι στο 43′ σημείωσε ενδιάμεσα το δεύτερο τέρμα κι ο Ρομπέρτο στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τη Μπάρτσα που δείχνει φέτος σούπερ ανταγωνιστική από νωρίς.