La Liga: Πανηγύρισαν τις νίκες Βαλένθια και Βιγιαρεάλ

Τις νίκες με το ίδιο σκορ πήραν η Βαλένθια και η Βιγιαρεάλ

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της La Liga, τις νίκες πήραν η Βιγιαρεάλ και η Βαλένθια.

Στο Μεστάγια, η Βαλένθια επικράτησε με 1-0 της Λας Παλμάς. Με τον Πεπελου να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι στο 74ο λεπτό, οι νυχτερίδες πέτυχαν το 2Χ2 στο πρωτάθλημα και συνεχίζουν αήττητες. Oι γηπεδούχοι μετρούν έξι βαθμούς στις δύο πρώτες αγωνιστικές του ισπανικού πρωταθλήματος και βρίσκονται -τουλάχιστον προσωρινά- στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στον έναν βαθμό.

Νωρίτερα, με γκολ του Χέραρντ Μορένο στο 63΄, η Βιγιαρεάλ πήρε τους τρεις πρώτους βαθμούς της φέτος,  επικρατώντας εκτός έδρας της Μαγιόρκα με 0-1.

Μαγιόρκα-Βιγιαρεάλ 0-1 (63΄ Μορένο)

Βαλένθια- Λας Πάλμας 1-0 (74΄ πεν. Πεπελου)