Ligue 1: Νέα γκέλα για Μαρσέιγ, ισοπαλία με τη Μετς

Σαφώς επηρεασμένη από τον αποκλεισμό από τον Παναθηναϊκό, η Μαρσέιγ έμεινε ισόπαλη με 2-2 στο Μετς.

Για την 2η αγωνιστική της Ligue 1, Μετς και Μαρσέιγ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 σε ένα παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις.

Η Μαρσέιγ ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή με 4 βαθμούς, ενώ η Μετς πήρε τον πρώτο της βαθμό και βρίσκεται στην 13η θέση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Μαρσέιγ και πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Σογκλό στο 14ο λεπτό. Οι Μασσαλοί είχαν ακυρωθέν τέρμα με τον Ρονζιέ.

Στο 59΄ η ομάδα του Λάζλο Μπόλο έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής με κόκκινη κάρτα του Λο.

Η Μετς έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Σαμπαλί στο 66ο λεπτό και έκανε την ανατροπή πέντε λεπτά αργότερα με τον Μικαουτάτζε.

Η Μαρσέιγ μετά από δύο δοκάρια, κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με το τέρμα του Βιτίνια στο 82ο λεπτό.

Μετς-Μαρσέιγ 2-2 (66΄ Σαμπαλί, 71΄ Μικαουτάντζε – 14΄ Σογκλό, 82΄ Βιτίνια)