La Liga: Πήρε τον βαθμό στο τέλος η Βαλένθια

Ο Κλάιφερτ έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στη Βαλένθια επί της Βαγιεκάνο

Η Βαλένθια αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Ράγιο Βαγεκάνο στο Μεστάγια, στο τελευταίο παιχνίδι της 27ης αγωνιστικής της La Liga

Η Ράγιο Βαγεκάνο πήρε «κεφάλι» στο σκορ από το 9ο λεπτό με τον Κομεσάνα, όμως δεν μπόρεσε να κρατήσει το τρίποντο ως το τέλος, καθώς με ένα εύστοχο πέναλτι του Κλάιφερτ στο 81′, οι “νυχτερίδες” πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν για 7ο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη (5 ισοπαλίες, 2 ήττες) και βρίσκονται στην 8η θέση με 37β. Από την άλλη, η ομάδα του Μπαράχα έχει 27β και ισοβαθμεί στην προτελευταία θέση με Αλμερία και Εσπανιόλ.

Μαγιόρκα-Οσασούνα 0-0

Xιρόνα-Εσπανιόλ 2-1 (53′ Αρνάου, 87′ πεν. Στουάνι-74′ Μπρέιθγουεϊτ)

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Χετάφε 0-0

Κάντιθ-Σεβίλλη 0-2 (51΄ Οκάμπος, 74΄ Εν Νεσίρι)

Ελτσε-Μπαρτσελόνα 0-4 (20΄, 66΄ Λεβαντόφσκι, 56΄ Φατί, 70΄ Τόρες)

Θέλτα-Αλμερία 2-2 (10′ Σεφέροβιτς, 42′ Πέρες-7′ Μπάμπιτς, 32′ Πουϊγκμάλ)

Ρεάλ Μαδρίτης-Βαγιαδολίδ 6-0 (22′ Ροντρίγο, 29′, 32′, 36′ Μπενζεμά, 73′ Ασένσιο, 90’+ Βάσκες)

Βιγιαρεάλ-Σοσιεδάδ 2-0 (77΄πεν. Παρέχο, 81΄ Τζάκσον)

Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπέτις 1-0 (86΄ Κορέα)

Βαλένθια-Ράγιο Βαγεκάνο 1-1 (81′ πέν. Κλάιφερτ – 9′ Κομεσάνα)