Λαμία- Ατρόμητος: Ισοπαλία στο ΔΑΚ Λαμίας

Μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας Ατρόμητος και Λαμία και δίνουν ραντεβού στα πλέι άουτ

Η ομάδα της Λαμίας αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με τον Ατρόμητο στο ΔΑΚ Λαμίας, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League. Χαμένο πέναλτι είχαν οι γηπεδούχοι με τον Ντέλετιτς, που το απέκρουσε ο Μανδάς.

Η ομάδα της Φθιώτιδας τελικά παρέμεινε στην 11η θέση της κατάταξης με.23β, ενώ οι Περιστεριώτες είναι στην 10η θέση με 28β.

Αναλυτικά ο αγώνας:

Η ομάδα της Λαμίας είχε την κατοχή στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο καμία ομάδα δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά.

Ο Αραμπούλι στο 27ο λεπτό του αγώνα βγήκε αναγκαστική αλλαγή, αφού τραυματίστηκε και δεν μπόρεσε να συνεχίσει.

Στο 43ο λεπτό μετά από έλεγχο του VAR ο Γούτας έριξε τον Καραμάνο μέσα στην περιοχή και υποδείχθηκε πέναλτι.  Ο Ντέλετιτς εκτέλεσε το πέναλτι, το οποίο απέκρουσε ο Μανδάς και έτσι οι ομάδες πέρασαν στα αποδυτήρια διατηρώντας το 0-0.

Καλύτερα μπήκε η Λαμία από τον Ατρόμητο στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης έχοντας την κατοχή.

Ελάχιστες προσπάθειες έγιναν και από τις δυο ομάδες, με όλες τις μπαλιές να καταλήγουν στα χέρια των τερματοφυλάκων της κάθε ομάδας.

Το τελικό αποτέλεσμα δεν κατάφερε να αλλάξει εφόσον και ο Ντέλετιτς έχασε το πέναλτυ μιας και ήταν η μεγαλύτερη στιγμή του αγώνα.

Κίτρινες: Μάτιτς,

Λαμία (Γρηγορίου): Επασί, Σκόνδρας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ρόμανιτς (74΄ Χατζηστραβός), Ντέλετιτς (90΄ Μπιάρνασον), Καραμάνος, Αραμπούλι (27΄ Βασιλακάκης).

Ατρόμητος (Παντελίδης): Μανδάς, Κιβρακίδης, Γούτας, Μαυρομμάτης, Γκαλβάο, Γκάλο (90΄ Οικονομίδης), Χαρίσης, Ενσικουλού (64΄ Χριστοδουλόπουλος), Ούμπιντες, Μανούσος (82΄ Κωτσόπουλος), Μάτιτς (64΄ Μουνίθ).