Λαμία- ΠΑΣ Γιάννινα: “Χ”άρηκαν και οι δυο

Ευχαριστημένοι με τον βαθμό της ισοπαλίας Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα

Η Λαμία αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο ΔΑΚ Λαμίας, για την 24η αγωνιστική της Super League 1.

Οι δυο ομάδες έμειναν ευχαριστημένοι με τον βαθμό της ισοπαλίας και έτσι οι γηπεδούχοι ισοβαθμούν πλέον με τον ΟΦΗ και οι φιλοξενούμενοι με τον Απόλλωνα Σμύρνης. Η ομάδα των Ιωαννίνων ανέβηκε στην 9η θέση με 25 βαθμούς, ενώ η Λαμία στην 11η με 19β. και έναν αγώνα λιγότερο.

Αναλυτικά ο αγώνας:

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δυο ομάδες προσπάθησαν να αναπτυχθούν, χωρίς όμως να καταφέρουν να δημιουργήσουν πολλές φάσεις.

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ήρθε στο 3ο λεπτό με τον Σκόνδρα με σουτ-σέντρα αλλά ο Εραμούσπε έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 7ο λεπτό ο Ελευθεριάδης έκανε την προβολή, αλλά αστόχησε.

Στο 18ο λεπτό ο Αραμπούλι έκανε μία προσπάθεια, αλλά ο Λοντίγκιν μπλόκαρε, Άλλη μία μπαλιά χάθηκε από τον Μαρτίνεθ στο 24ο λεπτό όπου έστειλε την μπάλα άουτ.

Ο Επασί για ακόμη μια φορά στο 26ο λεπτό μπλόκαρε φοβερά μια δυνατή κεφαλιά του Κάργα και δεν άφησε τον ΠΑΣ να προηγηθεί και στο 29ο τον Ελευθεριάδη νικώντας τον στο τετ-α-τετ.

Και το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε χωρίς φάσεις, χωρίς ρυθμό και χωρίς κάτι αξιόλογο. Στο 66ο λεπτό ο Λοντίγκιν έσωσε τους φιλοξενούμενους από ένα σίγουρο γκολ σε εκτέλεση του Μπα πολύ κοντά στην εστία.

Η Λαμία στα τελευταία λεπτά του ματς έδειχνε να έχει τον έλεγχο χωρίς όμως να μπορέσει να απειλήσει επαρκώς την εστία του Λουντίγκιν και να ανατρέψει τον αντίπαλό της. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι, με το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Κίτρινες: Επασί, Μπεχαράνο, Τζανετόπουλος – Κάστρο,Ντομίνγκες

ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Σκόνδρας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Ορτέγκα Μαρτίνεθ, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς (58΄ Μπα, 73΄Γκαζαριάν), Καραμάνος, Ντέλετιτς (89΄ Πίτι), Αραμπούλι.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Κάργας, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Ντομίνγκες, Κάστρο (78΄ Λιάσος), Ελευθεριάδης (73΄ Μπρένερ), Καρτάλης, Παμλίδης (90΄ Παντελάκης), Κριζμάν (73΄ Μιλιντσεάνου)