Λαμία- Βόλος: Μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας

Σε ένα πολύ κακό παιχνίδι, Λαμία και Βόλος αναδείχθηκαν ισόπαλοι και μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας

Η ομάδα της Λαμίας υποδέχθηκε τον Βόλο στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής των πλέι αουτ του πρωταθλήματος της Super league 1. Οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1 και κέρδισαν από έναν βαθμό.

Σκόρερ του αγώνα ήταν ο Κρητικός για τους φιλοξενούμενους και ο Ντέλετιτς για τους γηπεδούχους. Δοκάρι είχε στο 14ο λεπτό ο Βόλος με τον Μπουένο.

Αναλυτικά ο αγώνας:

Ο Βόλος πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και είχε την μοναδική ευκαιρία. Στο 12ο λεπτό ο Δουβίκας έκανε μια προσπάθεια να μπει στην περιοχή της Λαμίας, αλλά οι αμυντικοί της έδιωξαν σε κόρνερ.

Στο 14ο λεπτό ο Βόλος έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Μπουένο να εκτελεί εξαιρετικά το φάουλ, στέλνοντας τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Επασί.

Ο Βόλος στο 27ο λεπτό είχε μία ακόμη ευκαιρία με τον Ντέλετιτς που δεν μπόρεσε μέσα από ωραία πάσα να πιάσει την προβολή και να κάνει το 1-0.

Το δεύτερο ημίχρονο μέχρι το τέλος δεν είχε τίποτα σημαντικό σε ευκαιρίες. «Φωτιά» πήρε στο τελευταίο πεντάλεπτο όπου μπήκαν και τα γκολ.

Ο Κρητικός με το που μπήκε ως αλλαγή στο 85ο λεπτό και στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, άνοιξε το σκορ και έκανε το 0-1 για την ομάδα του Βόλου.

Δυο λεπτά αργότερα ο Μήτογλου ανέτρεψε τον Καραμάνο και η Λαμία κέρδισε το πέναλτι και εκτελώντας το ο Ντέλετιτς έκανε στο 88ο λεπτό το 1-1 υπέρ της Λαμίας και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Κίτρινες: Αντέτζο, Μπεχαράνο,

Λαμία (Γρηγορίου): Επασί, Σκόνδρας(79’ Προβυδάκης), Μαρτίνεθ, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Τζανδάρης(65’ Χατζηστραβός), Μπεχαράνο(79’ Βλάχος), Βασιλακάκης, Ντέλετιτς, Ρόμανιτς, Καραμάνος

Βόλος (Άνχελ Λόπες): Γκαραβέλης, Τέκιο, Φεράρι, Μήτογλου, Γκρίλο, Τσοκάνης, Σάντος(85’ Κρητικός), Νίνης, Δουβίκας, Μπουένο(70’ Μαρτίνες), Μπαρτόλο(82’ Ριένστρα)