Λάτσιο-Γιουβέντους: Νίκη των “αετών” με buzzer beater του Μαρουσιτς

Με δράστη τον Μάρουσιτς στο 93′, η Λάτσιο πήρε το τρίποντο κόντρα στη Γιουβέντους.

Για την 30η αγωνιστική της Serie A, η Λάτσιο επιβλήθηκε με 1-0 της Γιουβέντους στη Ρώμη.

Οι “Λατσιάλι” με τη νίκη τους έφτασαν τους 46 βαθμούς και ανέβηκαν στην έβδομη θέση που οδηγεί στο επόμενο Κόνφερενς λιγκ. Η Γιουβέντους παρέμεινε στην 3η θέση με 59 βαθμούς, τρεις πίσω από τη δεύτερη Μίλαν και στο -17 από την πρωτοπόρο Ίντερ με αμφότερες να έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο από τους Μπιανκονέρι.

Οι δύο ομάδες δεν είχαν σημαντικές ευκαιρίες στην αναμέτρηση με τους Μανδά και Σέσνι να έχουν ένα σχετικά ήσυχο βράδυ. Ωστόσο στην μονή καλή στιγμή της στο ματς ο Γκεντουζί βρήκε το Μάρουσιτς στην περιοχή και ο Μαυροβούνιος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 93ο λεπτό και έδωσε την νίκη στην ομάδα του.