Λάζλο Μπόλονι: «Ήμασταν καλοί. Αναγνωρίζω την προσπάθεια των παικτών μου»

Ευχαριστημένος από τους παίκτες του, αλλά όχι από τη διαιτησία εμφανίστηκε ο Λάζλο Μπόλονι, μετά την ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ

Ο Παναθηναϊκός απέσπασε μόνο έναν βαθμό κόντρα στον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, αφού η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ (0-0).

Έξαλλος από την διαιτησία ήταν ο Λάζλο Μπόλονι μετά τη λήξη της αναμέτρησης. Θεώρησε ότι η ομάδα του αγωνίστηκε καλύτερα, σε σύγκριση με τον αγώνα κόντρα στην ΑΕΚ και πως οι αποφάσεις των διαιτητών στέρησαν τη νίκη από την ομάδα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Κάναμε έναν αγώνα καλύτερο σε σχέση με το δεύτερο ημίχρονο με την ΑΕΚ. Υπήρχαν κάποιες φάσεις που δεν ήμασταν όσο καλοί έπρεπε.

Όταν έρχεσαι σε μία έδρα ενός αντιπάλου που όλοι δυσκολεύονται και κάνεις την εμφάνιση είναι θετικό. Ήμασταν καλοί και δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω την προσπάθεια των παικτών μου. Έχουμε και τον επόμενο αγώνα που είναι σημαντικός».