Μπόλονι: “Είναι σημαντικό ότι δεν χάσαμε”

Ο Λάζλο Μπόλονι δεν έμεινε ικανοποιημένος από την ισοπαλία, θεωρώντας σημαντικό το ότι η ομάδα του δεν έχασε

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να πάρει την έκτη σερί νίκη του κόντρα στη Λαμία, καθώς οι δύο ομάδες παρέμειναν ισόπαλες χωρίς σκορ (0-0).

Ο τεχνικός του “Τριφυλλιου”, Λάζλο Μπόλονι, δεν έμεινε ευχαριστημένος από την ισοπαλία, τονίζοντας τη δυσκολία της αναμέτρησης. Ωστόσο, δεν παρέλειψε να αναφέρει τις βελτιώσεις που πρέπει να γίνουν στην ομάδα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Δύσκολος αγώνας και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο μας μπλόκαραν πολύ καλά οι αντίπαλοι. Η Λαμία δεν μας άφησε ελεύθερους χώρους, αλλά κι΄ εμείς δεν δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Σίγουρα μπορούμε να τα πάμε καλύτερα. Από ένα σημείο και μετά παίξαμε πολύ… φιλοσοφημένο ποδόσφαιρο. Είναι βέβαιο ότι μπορούμε και καλύτερα. Είδα κάποια αρνητικά πράγματα, αλλά δεν θέλω να μιλήσω γι’ αυτά.

Ασφαλώς πρέπει να γίνουμε πιο γρήγοροι, πιο δημιουργικοί ειδικά στα τελειώματα. Θα μπορούσαμε να νικήσουμε, αλλά έτσι όπως εξελίχθηκε ο αγώνας θα μπορούσαμε ακόμη και να χάσουμε. Δεν είμαστε χαρούμενοι με τέτοια αποτελέσματα αν και γνωρίζουμε ότι δεν μπορούμε να κερδίζουμε σε όλα τα παιχνίδια.

Ίσως χρειαζόμαστε λίγο ξεκούραση. Συνεχίζουμε και είναι σημαντικό ότι δεν χάσαμε. Είναι πολύ σημαντικό ότι δεν έχουμε δεχτεί γκολ στα εντός έδρας παιχνίδια το νέο έτος, αλλά πρέπει να βρούμε τον τρόπο να γίνουμε πιο αποτελεσματικοί. Το κακό είναι ότι δεν δημιουργούμε επικίνδυνες καταστάσεις στην αντίπαλη άμυνα».

Αναφορικά τέλος με τα μεταγραφικά της ομάδας είπε: «Έχω κάποιες ειδήσεις αλλά θα τις κρατήσω για τον εαυτό μου. Ας μην περιμένουμε μεγάλα ονόματα. Στο παρελθόν είχα την μεγάλη τιμή να δουλέψω για τον ΠΑΟΚ. Τότε, στην μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, οι διοικούντες μου έδωσαν συγχαρητήρια που πουλήσαμε τους τρεις καλύτερους παίκτες μας. Ο Παναθηναϊκός δεν είναι σε αυτό το επίπεδο».