Λάζλο Μπόλονι: «Στο δεύτερο ημίχρονο χάσαμε τελείως τον έλεγχο»

Στον έλεγχο που χάθηκε στο δεύτερο μέρος αναφέρθηκε ο Λάζλο Μπόλονι, καθώς και στο αποτέλεσμα που δεν βολεύει καμία ομάδα

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το αθηναϊκό ντέρμπι, ανάμεσα σε ΑΕΚ και Παναθηναϊκό, οι οποίοι αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο ΟΑΚΑ για την 5η αγωνιστική των play-offs της Super League 1, με το «Τριφύλλι» να χάνει τη νίκη στις καθυστερήσεις.

Ο Λάζλο Μπόλονι μίλησε μετά το τέλος της αναμέτρησης για την ισοπαλία – που δεν βολεύει καμία από τις δύο ομάδες – επισημαίνοντας πως στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του έχασαν τον έλεγχο. Ωστόσο, δεν παρέλειψε να χαρακτηρίσει αδύναμο το τελικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Η ομάδα ήταν καλά προετοιμασμένη για το παιχνίδι, είχαμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο, αλλά δυστυχώς στο δεύτερο χάσαμε ολοκληρωτικά τον έλεγχο της μπάλας. Η ΑΕΚ πήρε ρίσκο, αύξησε την πίεση και έφτασε στο γκολ στο τέλος.

Δεν ξέρω αν ήταν καλός ή όχι ο αγώνας, αλλά μια ισοπαλία εκτός έδρας θεωρείται θετικό αποτέλεσμα σε ένα τέτοιο ματς. Όμως σίγουρα είναι ένα αποτέλεσμα που δεν συμφέρει καμία από τις δύο ομάδες».