Λευκή ισοπαλία στο Μονακό – Ρεμς, έξι γκολ στο Στρασβούργο – Γκινγκάμπ

Ματς με 6 τέρματα, ένα διπλό και μια «λευκή» ισοπαλία, περιέλαμβανε η 32η αγωνιστική της Ligue 1.

Της ανατροπής έγινε στο Στρασβούργο – Γκινγμπάμπ, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν  το σκορ, να δέχονται την ισοφάριση δυο λεπτά μετά, να παίρνουν ξανά κεφάλι στο σκορ, να βρίσκονται με ένα τέρμα πίσω στο 73’ και στο 87’ να παίρνουν  το «χ», αλλά να μένουν κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού και δύσκολα να προλαβαίνουν το τρένο της παραμονής.

Η Ανζέρ πήρε σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της τελευταίας Καέν με 0-1, ενώ Μονακό και Ρεμς «κόλλησαν» στο μηδέν.

Όλοι οι αγώνες αναλυτικά:

Καέν – Ανζέρ 0-1 (61’ Αντελαΐντ)

Μονακό – Ρεμς 0-0

Στρασβούργο – Γκινγκάμπ  3-3 (39’, 73’ Αγιόρκ, 69’ Πρσιτς – 37’ Τουράμ, 63 Ντο, 87’ Σορμπόν)