Νίκη με πέναλτι για την Μίλαν

Η Μίλαν και η Λάτσιο αναμετρήθηκαν για την 32η αγωνιστική της Σέριε Α’ και η Μιλαν πήρε την νίκη με 1-0.

Η Μίλαν ήταν πιο κινητική στο πρώτο μέρος και έχασε σημαντικές ευκαιρίες με το σουτ του Σούσο στο 31′ και την ευκαιρία του Πιατέκ ένα λεπτό αργοτερα.

Η Λάτσιο με την σειρά της δεν μπόρεσε να σκοράρει με τον Ιμόμπιλε στο πρώτο ημίχρονο σε δύο περιπτώσεις που από πλεονεκτική θεση έστειλε την μπάλα αουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν κάκιστο και μόνο η κεφαλια του Πιατέκ που έφυγε λιγο αάου απείλησε καποιον από τους δυο κίπερ. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Φρανκ Κεσί με εκτέλεση πέναλτι στο 79′.

Οι συνθέσεις:

Μίλαν: Ρέινα, Καλάμπρια(Λαξάλτ 67′), Ροντρίγκεζ, Μουσάτσιο, Ρομανιόλι(Ζαπάτα 68′), Κεσί, Μπακαγιόκο, Τσαλχάνογλου, Σούσο, Μπορίνι, Πιατέκ(Κουτρόνε 84′)

Λάτσιο: Στακόσια, Μπάστος(Παρόλο 82′), Ατσέρμπι, Φελίπε, Λούλιτς(Ντουρμίσι 75′), Αλμπέρτο, Λέιβα, Σάβιτς, Ρομούλο, Κορέα(Καισέδο 47′), Ιμόμπιλε

Κάρτες: Ρομούλο, Αλμπέρτο, Ζαπάτα