Λειψή η 7η αγωνιστική του Eurocup

Ένα… μέρος της 7ης αγωνιστικής των ομίλων του Eurocup πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 11/11.

Λειψή και η 7η αγωνιστική των ομίλων του Eurocup.

Ο Προμηθέας Πάτρας ηττήθηκε με 80-89 από την Τρέντο, η Ούνικς Καζάν πήρε διπλό με 67-70 επί της Μπασάκσεχιρ, η Μάλαγα επικράτησε με 98-72 της Μόρναρ Μπαρ με 98-72, η Βίρτους Μπολόνια έφυγε με 83-89 από την έδρα της Λοκομοτίβ Κουμπάν, και η Τσεντεβίτα νίκησε με 80-97 τη Μπούρσασπορ.

Η 7η αγωνιστική του Eurocup:

Α’ Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Bahcesehir – UNICS Kazan 67-70

Joventut Badalona – Bourg (Αναβλήθηκε)

Venezia – Partizan (Αναβλήθηκε)

Η βαθμολογία

1. Badalona (5-0) 434-391 10

3. Unics Kazan (4-2) 502-479 10

3. JL Bourg (3-1) 344-319 7

4. Partizan (2-3) 405-416 7

5. Venezia (2-3) 401-433 7

6. Bahcesehir (0-7) 540-588 7

H επόμενη αγωνιστική

Partizan – UNICS Kazan (17/11, 21:30)

Bourg – Venezia (17/11, 21:45)

Joventut Badalona – Bahcesehir (17/11, 21:45)

 

Β’ Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Buducnost – Boulogne (Αναβλήθηκε)

Ulm – Brescia 88-76

Malaga – Mornar Bar 98-72

Η βαθμολογία

1. Unicaja Malaga (5-2) 612-572 11

2. Boulogne (4-2) 500-480 10

3. Ulm (3-4) 554-534 10

4. Mornar Bar (3-4) 540-572 10

5. Buducnost (3-2) 418-399 8

6. Brescia (1-5) 446-513 7

H επόμενη αγωνιστική

Boulogne – Ulm (17/11, 21:00)

Buducnost – Unicaja Malaga (18/11, 20:00)

Brescia -Mornar Bar (18/11, 21:30)

 

Γ’ Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Andorra – Antwerp (Αναβλήθηκε)

Lokomotiv Kuban – Virtus Bologna 83-89

Lietkabelis – Monaco (Αναβλήθηκε)

Η βαθμολογία

1. Virtus Bologna (6-0) 521-450 12

2. Lokomotiv Kuban (5-2) 634-549 12

3. Monaco (3-2) 417-379 8

4. MoraBanc Andorra (2-3) 350-366 7

5. Lietkabelis (1-4) 340-412 6

6. Antwerp Giants (0-6) 439-545 6

H επόμενη αγωνιστική

Antwerp – Monaco (17/11, 21:00)

Virtus Bologna – Andorra (17/11, 21:30)

Lokomotiv Kuban – Lietkabelis (18/11, 18:30)

 

Δ’ Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Bursaspor – Cedevita Olimpija 80-97

Προμηθέας – Trento 80-89

Nanterre – Gran Canaria 90-74

Η βαθμολογία

1. Trento          6-0       481-413           12

2. Cedevita Olimpija     4-2       487-440           10

3. Gran Canaria            4-2       514-490           10

4. Nanterre       2-4       452-478           8

5. Promitheas Patras     2-4       470-507           8

6. Bursaspor     0-6       494-570           6

H επόμενη αγωνιστική

Προμηθέας – Bursaspor (18/11, 19:30)

Trento – Nanterre (18/11, 21:00)

Gran Canaria – Cedevita Olimpija (18/11, 22:00)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*