Λεβαντόφσκι και Μίλερ “σκότωσαν” τη Μπίλεφελντ

Η Μπάγερν Μονάχου πέρασε “αέρας” από το Μπίλεφελντ, με τους Λεβαντόφσκι και Μίλερ να καθαρίζουν για τους πρωταθλητές Ευρώπης.

Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε με 1-4 της Αρμίνια Μπίλεφελντ εκτός έδρας για την 4η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Από δύο τέρματα πέτυχαν οι Μίλερ και Λεβαντόφσκι, ενώ το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Ντοάν. Με δέκα παίκτες τέλειωσε το ματς η ομάδα του Φλικ, καθώς αποβλήθηκε ο Τολισό στο 76ο λεπτό.

Πλέον οι Βαυαροί αφήνουν τη νίκη επί της νεοφώτιστης ομάδας και επικεντρώνονται στον αγώνα για το Τσάμπιονς λιγκ κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης.

Ο Μίλερ άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό, με τον Πολωνό να παίρνει τη σκυτάλη και με δύο δικά του τέρματα στο 25ο και 45ο λεπτό να “τελειώνει” ουσιαστικά το παιχνίδι για την Μπάγερν Μονάχου από το πρώτο μέρος. Ο Γερμανός επιθετικός σκόραρε στη συνέχεια το δικό του δεύτερο γκολ  και τέταρτο για τους πρωταθλητές στο 51ο λεπτό και έβαλε το… κερασάκι στην άνετη επικράτηση της ομάδας του.

Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 58′ με τον Ντοάν, με τους “Βαυαρούς” να ρίχνουν έπειτα τους ρυθμούς και να πανηγυρίζουν τη νίκη που τους φέρνει ένα βαθμό πίσω από τη Λειψία, στη βαθμολογία του γερμανικού πρωταθλήματος.