Ligue 1: Εύκολα η Παρί Σεν Ζερμέν τη Μονακό

Ο Εμπαπέ «πλήγωσε» την πρώην του ομάδα τη Μονακό και έδωσε τη νίκη στην Παρί Σεν Ζερμέν

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε με 2-0 της Μονακό στο Παρκ Ντε Πρενς, στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Ένα ημίχρονο έφτανε στον Κιλιάν Εμπαπέ για να σημειώσει δύο γκολ και να οδηγήσει τους Παριζιάνους σε μία εύκολη νίκη.

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο βρήκε χώρους στο πρώτο 45λεπτο πετυχαίνοντας δύο γκολ με τον Γάλλο επιθετικό και στη συνέχεια κράτησε δυνάμεις, παίρνοντας άλλο ένα θετικό αποτέλεσμα που την φέρνει ακόμα πιο κοντά στο να τελειώσει με την υπόθεση τίτλος.

Η ομάδα του Παρισιού με τη νίκη αυτή, κατάφερε να ξεφύγει με 13 πόντους από τη δεύτερη Μαρσέιγ που έχει ματς λιγότερο.