Ligue 1: Παραμένει αήττητη η Νις

Η φλύαρη Παρί Σεν Ζερμέν τα βρήκε σκούρα με τον Μοφί της Νις.

Για την 5η αγωνιστική του Γαλλικού πρωταθλήματος, η  Παρί Σεν Ζερμέν έχασε από την Νις με 3-2.

Ο Μοφί στο 21′ έδωσε προβάδισμα στη Νις και παρά την ισοφάριση του Μπαπέ οκτώ λεπτά αργότερα (29′), η ομάδα της Νίκαιας ήξερε πως να εκθέσει κάθε αμυντική αδυναμία της Παρί. Στο 53′ ο Λαμπόρντ από ασίστ του Μοφί έκανε το 1-2 και στο 69′ ο Νιγηριανός φορ της Νις έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Ο Μπαπέ μείωσε στο 87′ σε 2-3, όμως ο χρόνος που έμεινε δεν ήταν αρκετός για να γλιτώσουν οι Παριζιάνοι την πρώτη εφετινή ήττα τους.

Οι «Νικαιώτες» ανέβηκαν  στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, έναν βαθμό πίσω απ’ τη Μονακό (που έχει και παιχνίδι λιγότερο) κι έναν περισσότερο από την Παρί