Ligue 1: “Στραβοπάτημα” για τη Μαρσέιγ και ήττα από τη Λανς

Τρίτη διαδοχική βαθμολογική απώλεια για τη Μαρσέιγ, η Λανς τη “λύγισε” στο 90′.

Για την 12η αγωνιστική της Ligue 1, η Λανς επικράτησε της Μαρσέιγ με 1-0 στο “Stade Bollaert”, πετυχαίνοντας γκολ στο 90΄και ανέβηκε στην έκτη θέση.

Κουρασμένοι παρουσιάστηκαν οι Μασσαλοί μετά τον αγώνα απέναντι στην ΑΕΚ και παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων στον εκτός έδρας αγώνα με το σύνολο του Εζ. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ιδιαίτερες συγκινήσεις, αμφότερες οι ομάδες δεν είχαν ευκαιρίες και το σκορ έμεινε στο μηδέν.

Στην επανάληψη, όλα έδειχναν πως το ματς θα λήξει χωρίς σκορ ωστόσο στο 90′ ο Ζονατάν Γκραντέτ σηκώθηκε ψηλότερα από όλους μέσα στην περιοχή για να πάρει την μπάλα έπειτα από υπέροχη εκτέλεση κόρνερ του Φουλζίνι και έκανε το 1-0 που χάρισε το σημαντικό τρίποντο στην Λανς.