Ligue 1: Τρίποντο στις καθυστερήσεις για τη Νις κόντρα στη Μονακό

Απίστευτο φινάλε στο Μονακό, η Νις “έκλεψε” το τρίποντο.

Για την 6η αγωνιστική της Ligue 1, η Νις επικράτησε με γκολ στις καθυστερήσεις της Μονακό με 0-1 στο “Stade Louis II” και παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα.

Μόλις στο 12ο λεπτό οι Μονεγάσκοι κέρδισαν πέναλτι, έπειτα από φάουλ του Λοτόμπα που ανέτρεψε τον Γκολοβίν. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Φολαρίν Μπαλογκάν αλλά ο Μπούλκα του είπε “όχι”.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 54′ ο ποδοσφαιριστής της Νις, Μοργκάν Σανσόν παραχώρησε πέναλτι για ακόμη μια φορά στους γηπεδούχους. Ο Μπαλογκάν προσπάθησε να νικήσει εκ νέου τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων αλλά δεν το κατάφερε και το σκορ έμεινε 0-0.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μπογκά έβαλε το καθοριστικό γκολ της αναμέτρησης στο 90+1′ και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Μονακό-Νις 0-1 (90΄+1΄ Μπογκά)