Λουτσέσκου: «Είμαστε ξεζουμισμένοι από πλευράς ενέργειας»

Στην κούραση των παικτών του από τα συνεχόμενα παιχνίδια αναφέρθηκε ο τεχνικός του ΠΑΟΚ, Ραζβάν Λουτσέσκου

Ο ΠΑΟΚ, παρόλο που βρέθηκε μπροστά στο σκορ, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, αφού ο Ολυμπιακός έκανε την ανατροπή, σημειώνοντας δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου μίλησε μετά το τέλος του αγώνα, αναφερόμενος στην κούραση από τα συνεχόμενα παιχνίδια. Ο Ρουμάνος προπονητής στάθηκε στο ότι η ομάδα ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος που είχε ακόμα δυνάμεις.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

“Είμαστε ξεζουμισμένοι από πλευράς ενέργειας και από τις απουσίες λόγω των τραυματισμών καθοριστικών ποδοσφαιριστών. Μετά το πρώτο ημίχρονο που άνηκε σε εμάς το δεύτερο μέρος άνηκε στον Ολυμπιακό. Εμείς χάσαμε κάποιες ευκαιρίες, αλλά αυτό που μπορώ να σας πω είναι πως είμαστε ξεζουμισμένοι.

Υπάρχουν και τα προβλήματα των τραυματισμών. Περιμένουμε να δούμε αν θα επιστρέψει ένας ή δύο. Στο πρώτο μέρος δεν μπορέσαμε να τελειώσουμε τις φάσεις. Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός είχε την πρωτοβουλία, έβαλε δύο γκολ και εμείς δεν μπορέσαμε να ισοφαρίσουμε”.

Αν επηρεάζει την ψυχολογία αυτή η ήττα: “Ο στόχος είναι ξεκάθαρος, είναι μπροστά μας και έχουμε και παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Όλοι καταλαβαίνουν πως αν σε δέκα μέρες έχεις να παίξεις δύο φορές με τον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ είναι δύσκολα τα πράγματα”.