Λουτσέσκου: “Έπρεπε να κερδίσουμε με 5-0”

Δυσαρεστημένος με την ισοπαλία εμφανίστηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου μετά την λήξη του αγώνα

Ο ΠΑΟΚ άφησε βαθμούς στο Περιστέρι (1-1), παρόλο που προηγήθηκε με 0-1 στο σκορ. Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά τη λήξη της αναμέτρησης, ανέφερε πως το παιχνίδι έπρεπε να λήξει με 5-0 υπέρ της ομάδας του.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Για το ματς και τι θεωρεί ότι άλλαξε και το ματς έληξε ισόπαλο: “Τίποτα δεν άλλαξε, συγγνώμη που θα σας το πω αλλά ήταν ένα παιχνίδι για να κερδίζαμε 5-0, είχαμε πολλές ευκαιρίες μετά το γκολ στο πρώτο ημίχρονο, δεν σκοτώσαμε το παιχνίδι, χάσαμε ευκαιρίες και δεν είχαμε καθαρό μυαλό στην αντίπαλη περιοχή.

Ο αντίπαλος κέρδισε αυτοπεποίθηση και βρήκε την ισοφάριση, είναι φυσιολογικό να πιέσει με μπαλιές. Στα τελευταία δέκα λεπτά είχαμε καταστάσεις στην περιοχή και δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Είναι ένα παιχνίδι που πραγματικά λυπόμαστε που δεν πήραμε τη νίκη”.