Λουτσεσκου: “Καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη”

Ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα εμφανίστηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου, παρά το λίγο διάστημα προετοιμασίας που είχε στη διάθεσή του

Ο ΠΑΟΚ υπερίσχυσε του ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 1-0 στην Τούμπα, στην πρεμιέρα των play-offs της Superleague 1.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά τη νίκη της ομάδας του κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, αναφέρθηκε στο γεγονός ότι η αντίπαλη ομάδα ήταν ικανή να ανταπεξέλθει κόντρα στον “Δικέφαλο του βορρά”.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Για τον Μιχαηλίδη: “Δεν μπορούμε να πούμε πολλά τη δεδομένη στιγμή. Θα πρέπει να ολοκληρωθεί ο ιατρικός έλεγχος από την ομάδα. Δεν είναι και πολύ αισιόδοξα τα πράγματα.”

Για το αν ήταν αντιπροσωπευτικό αυτό το ματς του τι σημαίνουν τα play offs: “Δεν είναι εύκολο να διαχωρίσουμε τα παιχνίδια ειδικά όταν έχουμε μία συνεχόμενη ροή αγώνων και όταν έχουμε στο μυαλό μας να διαχειριστούμε ποδοσφαιριστές. Δεν είχαμε την κατάλληλη πνευματικότητα, αλλά το σημαντικό είναι ότι καταφέραμε και πήραμε τη νίκη σκοράροντας στο φινάλε.

Το σημαντικό είναι ότι ήρθαν αυτοί οι τρεις βαθμοί. Αν είμαι απογοητευμένος από κάτι είναι από την εικόνα στο πρώτο ημίχρονο και ότι δεν σκοράραμε ένα γρήγορο γκολ για να πάμε με μεγαλύτερη ένταση και ότι κάναμε λάθη στα τελευταία 30 μέτρα του αντιπάλου. Στο τέλος της ημέρας είμαι χαρούμενος που ήρθαν οι τρεις πόντοι και συνεχίζουμε τα καλά αποτελέσματα του τελευταίο διαστήματος.”