Λουτσέσκου: «Μας δίνει αυτοπεποίθηση η νίκη»

Για την αυτοπεποίθηση που τους έδωσε η νίκη μίλησε ο Ραζβάν Λoυτσέσκου, μετά το τέλος του αγώνα

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Άρη με 1-0, με το μοναδικό γκολ του Ίνγκασον, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά τη λήξη της αναμέτρησης, τόνισε για την αυτοπεποίθηση που δίνει στην ομάδα του, η νίκη μετά από ένα ντέρμπι.

Όσα δήλωσε:

«Δύο στοιχεία κυρίως, αρχικά η πολύ μεγάλη ένταση που είχαμε χωρίς τη μπάλα, ο αντίπαλος δυσκολεύονταν να αναπτύξει παιχνίδι, εμείς είχαμε γρήγορο πρέσινγκ, όταν τη χάναμε στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ήταν απόλυτα πειθαρχημένη η ομάδα.

Ουσιαστικά ανεβαίνουμε στον βαθμολογικό πίνακα και αυτό μετράει, μας δίνει αυτοπεποίθηση η νίκη, πόσο μάλλον σε ένα ντέρμπι, μεταφέρει έναν ενθουσιασμό στον κόσμο που φέρνει θετικότητα στα αποδυτήρια».