Λουτσέσκου: «Ντροπή όσα γίνονται με το VAR»

Έξαλλος με την διαιτησία εμφανίστηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου, καθώς ακυρώθηκε πέναλτι υπέρ της ομάδας του

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-2 κόντρα στον Ολυμπιακό εκτός έδρας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά την λήξη της αναμέτρησης, παρά τη νίκη, εμφανίστηκε έξαλλος με την διαιτησία, που ακυρώθηκε πέναλτι στον Ολιβέιρα στο 61ο λεπτό.

Όσα δήλωσε:

«Το παιχνίδι πήγε όπως περίμενα. Ελέγξαμε το ματς. Κάναμε κάποια λάθη, οπισθοχωρήσαμε, αντέξαμε στην πίεση, ισορροπήσαμε την κατάσταση και παίξαμε καλύτερα στη συνέχεια. Είναι μια νίκη που αξίζαμε απέναντι σε έναν ποιοτικό αντίπαλο. Θέλω να σταθώ σε ένα σημείο. Δεν είχε δοθεί πέναλτι σε εμάς σε προηγούμενο παιχνίδι, σήμερα αυτό ήταν 10 φορές περισσότερο πέναλτι. Είναι ντροπή αυτό που γίνεται με το VAR. Είχαμε μια δίκαιη νίκη απέναντι σε μια καλή ομάδα.

Έχω δει διαλέξεις διαιτητών από την Ομοσπονδία. Δίνονται πέναλτι που είναι ντροπιαστικά. Ξέχασα να μιλήσω για το πέναλτι στον Κωνσταντέλια στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, το οποίο στη συνέχεια πήρε πίσω το VAR. Δίνονται πολύ χειρότερα πέναλτι για τις ομάδες της Αθήνας».