Λουτσέσκου: «Ο τρόπος που κυριαρχήσαμε είναι αυτός που θέλαμε»

Στην επιστροφή της ομάδας στις νίκες, ειδικά μετά από τη διακοπή αναφέρθηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε εντός έδρας του Ατρομήτου με 2-0, παίρνοντας το πολύτιμο τρίποντο μετά από δύο εβδομάδες διακοπής λόγων εθνικών ομάδων.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά το τέλος της αναμέτρησης, αναφέρθηκε στην έκβαση της αναμέτρησης, αλλά και στη νίκη της ομάδας του.

Όσα δήλωσε:

«Πρώτη φορά κερδίζουμε μετά από διακοπή κι αυτό συμβαίνει μετά από τρία χρόνια! Δεν είμαι τελείως ικανοποιημένος, αλλά εγώ έτσι είμαι. Στο πρώτο ημίχρονο υπήρχε διαρκής πίεση στην ομάδα του Ατρομήτου.

Θα μπορούσαμε να παίξουμε πιο γρήγορα, χωρίς πολλές επαφές και να δημιουργήσουμε περισσότερες ευκαιρίες. Αλλά νομίζω ότι ο τρόπος που κυριαρχήσουμε μέσα στο γήπεδο είναι αυτός που θέλαμε.

Ο τρόπος που κυριαρχήσαμε στο παιχνίδι ήταν φανταστικός. Αυτός είναι ο τρόπος που μας οδήγησε στα γκολ, στις φάσεις που δημιουργήσαμε, στις στημένες φάσεις.

Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος ανέβηκε. Δεν είχαμε την ίδια κυριαρχία, αλλά είχαμε πάλι ευκαιρίες, σκοράραμε και άλλα γκολ τα οποία όμως δεν μέτρησαν. Ελέγχαμε το παιχνίδι, απλώς όχι με τον ίδιο τρόπο.

Στα τελευταία λεπτά ήμουν λίγο ανήσυχος γιατί χάσαμε κάποιες μπάλες που δεν έπρεπε. Στα τελευταία λεπτά πρέπει να είσαι υπομονετικός ακόμα και στο 2-0. Οδηγήσαμε το παιχνίδι σε καταστάσεις που δεν έπρεπε. Έπρεπε να είμαστε λίγο πιο ώριμοι. Μπήκαμε σε κάποιες δύσκολες καταστάσεις από τις μπάλες που χάσαμε οι ίδιοι. Αυτές οι μπάλες που χάσαμε μσς έφεραν σε δύσκολη θέση, εμένα και τους συνεργάτες μου».

Για τα γκολ του Οζντόεφ και την ενσωμάτωσή του: «Πιστεύω ότι είμαστε σε καλό δρόμο. Ο χρόνος λειτουργεί υπέρ μας. Οι νέοι παίκτες περιμένω να βελτιωθούν περισσότερο. Είμαστε μικρό διάστημα μαζί, όσο θα προσαρμόζονται στα δεδομένα της ομάδας μας, θα περιμένουμε περισσότερα. Είναι θετικό ότι σκόραρε, αλλά δεν έχει σημασία για μένα ότι σκόραρε ένας χαφ ή ένας παίκτης της άμυνας».