Λουτσέσκου: «Παλέψαμε και καταφέραμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς»

Στη νίκη, αλλά και στην αποβολή του αναφέρθηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου μετά το τέλος του ντέρμπι

Ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, κάνοντας την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο με 1-2 επί του Άρη.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά την λήξη του αγώνα, μίλησε τόσο για την αναμέτρηση όσο και για την αποβολή του.

Όσα δήλωσε:

«Κοιτάξτε, ήρθαμε εδώ για να παίξουμε όπως συνηθίζουμε να κάνουμε, δυστυχώς τα πράγματα δεν πήγαν όπως θέλαμε. Δεχθήκαμε το γκολ από μια ωραία ενέργεια του Πάλμα και προσπαθήσαμε έπειτα να ισορροπήσουμε αλλά πάλι κάτι μας έλειπε, η εικόνα του Άρη ήταν καλύτερη στο α’ μέρος. Ήταν περισσότερο η αδυναμία αντίδρασής μας. Παλέψαμε όμως στο β’ ημίχρονο και καταφέραμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ήταν μια δύσκολη νίκη, καταφέραμε να κερδίσουμε ένα δύσκολο παιχνίδι σε μια δύσκολη ατμόσφαιρα. Ελπίζω όλες οι ομάδες των Αθηνών που θα έρθουν να έχουν την ίδια μεταχείριση.

Για την αποβολή του: «Μου είπαν ότι πέταξα κάτι, δεν είναι δίκαιο. Το επέστρεψα, δεν πέταξα κάτι. Το VAR το είδε αλλιώς. Όταν λέω κάτι είναι η αλήθεια. Υπάρχει πίεση και τρελή ατμόσφαιρα σε τέτοια μας και ειδικά ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ. Αυτός που υποφέρει σε αυτές τις υποθέσεις είναι το ποδόσφαιρο».