Ματίας Αλμέιδα: «Στα πρώτα λεπτά δεν είχαμε καθόλου συγκέντρωση»

Ο Ματίας Αλμέιδα υποστήριξε πως η ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά δεν είχε καθόλου συγκέντρωση και πως θα μπορούσε να αποφύγει την ήττα.

Μετά την ήττα της ΑΕΚ από τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο προπονητής της ΑΕΚ, Ματίας Αλμέιδα τόνισε στις δηλώσεις του για την έλλειψη συγκέντρωσης στην αρχή του παιχνιδιού και θεωρεί ότι η ομάδα του θα μπορούσε να μην ηττηθεί.

Αναλυτικά οι δηλώσεις:

«Θα μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει την ήττα. Τα πρώτα λεπτά δεν ειχαμε καθόλου συγκέντρωση. Δημιουργήσει κάποιες ευκαιρίες που θα μπορούσαμε να είχαμε κάνει γκολ, αλλά κάναμε 2-3 λάθη που είχαμε μιλήσει. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα επανήλθε όπως είχε παίξει και στα προηγούμενα παιχνίδια, απέναντι σε έναν αντίπαλο που έπαιζε άμυνα. Κάνε ό,τι μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε, αλλά δεν τα καταφέραμε.

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει 100% με την έλλειψη συγκέντρωσης, αλλά είχαμε μιλήσει γι’ αυτά πριν το παιχνίδι, για τα ατομικά χαρακτηριστικά και ως σύνολο».