Mε σπασμένα τα φρένα ο Παναθηναϊκός!

Ο Παναθηναϊκός συνέχισε το νικηφόρο σερί του στο Πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε επί του Λεβαδειακού με 3-0 στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της SuperLeague.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη έκανε το 4X4, υπό την θερμή παρουσία των φιλάθλων του και πλέον έχει 6 βαθμούς.

Tα τέρματα των «πρασίνων» πέτυχαν οι Καμπετσής, Χατζηθεοδωρίδης και Γιόχανσον, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χατηγιοβάννη που “σέρβιρε” δύο ασίστ και είχε και δοκάρι!

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Αργύρης Καμπετσής πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ, έπειτα από πάσα που του έβγαλε ο Τάσος Χατζηγιοβάνης και έκανε το 1-0 για τους πράσινους.

Στο 18ο λεπτό οι πράσινοι είχαν πολύ καλη ευκαιρία με σουτ του Μπουζούκη στον Ινσούα, όμως ο 27χρονος ποδοσφαιριστής δε βρήκε καλά τη μπάλα και αυτή βγήκε άουτ.

Στο 36’ ο Χατζηγιοβάνης έκανε ένα τρομερό σουτ, η μπάλα βρήκε όμως στο πάνω μέρος του τέρματος και πέρασε αουτ.

Στο 45’ ο Χατζηθεοδωρίδης πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ έπειτα από ασίστ του Χατζηγιοβάνη και έκανε το 2-0 για το Τριφύλλι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας το υπέρ του 2-0 κράτησε μπάλα και ήλεγξε τον ρυθμό του αγώνα.

Δεν δημιούργησε μεγάλες ευκαιρίες, όμως είχε την κατοχή, με τον Λεβαδειακό να προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο, ώστε να καταφέρει να μειώσει για να ξαναμπεί στο ματς.

Στο 80ο λεπτό ο Παναθηναϊκός είχε ακόμη μια ευκαιρία να σκοράρει με σουτ του Κάτσε, η μπάλα όμως πήγε στα χέρια του Επασί.

Στο 90+3’ ο Ματίας Γιόχανσον με ένα φοβερό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για τους πράσινους.

Κίτρινες: Κουρμπέλης – Καραχάλιος, Νανγκίς, Ομο

Παναθηναϊκός: Διούδης, Γιόχανσον, Ινσούα, Κολοβέτσιος, Δώνης, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Μπουζούκης, Κουρμπέλης, Μαυρομμάτης, Καμπετσής

Λεβαδειακός: Επασί, Φάβαρο, Όμο, Νανγκίς, Μαρκόβσκι, Ζησόπουλος, Καραχάλιος, Χατζηλάμπρος, Τσαμπούρης, Σαβαντογκό, Σουμπίνιο