Μίλαν-Λάτσιο: Νίκη κορυφής για τους “ροσονέρι”

Η Μίλαν νίκησε εύκολα τη Λάτσιο και παρέμεινε στην κορυφή της Serie A

Για την τρίτη αγωνιστική της Serie A, η Μίλαν νίκησε με 2-0 την Λάτσιο στο Σαν Σίρο και έκανε το 3Χ3. Από την άλλη πλευρά οι Λατσιάλοι υπέστησαν την πρώτη τους ήττα και πλέον είναι 6οι με έξι βαθμούς.

Η ομάδα του Μιλάνου άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό με τον Λεάο. Ο νεαρός επιθετικός δέχτηκε την μπάλα από τον Ρέμπιτς και πλάσαρε ιδανικά για το 1-0.

Έξι λεπτά αργότερα, η Μίλαν έχασε σημαντική ευκαιρία για το 2-0 αλλά ο Κεσί που κέρδισε πέναλτι δεν μπόρεσε να βρει στόχο. Το τελικό 2-0 έγραψε ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στο 67′ με ωραίο τελείωμα μετά την δεύτερη ασίστ του Ρέμπιτς.

Και στα δύο τέρματα των Μιλανέζων επιτεύχθηκαν χάρη σε σωστές μεταβιβάσεις του Ρέμπιτς προς τους δύο σκόρερ

Σκόρερ: Λεάο 45′, Ιμπραϊμοβιτς 67′

Κίτρινες: Μπακαγιόκο 63′ – Μάρουσιτς 17′, Ρέινα 45+5′, Αλμπέρτο 45+7′, Χυσάι 54′

Μίλαν: Μανιάν, Καλάμπρια, Ρομανιόλι, Τομόρι, Ερναντέζ, Τονάλι, Κεσιέ (61′ Μπακαγιόκο (74′ Μπενασέρ), Φλορέντσι (61′ Σαλεμάκερς), Ντίας (80′ Μπάλο), Λεάο (60′ Ιμπραχίμοβιτς), Ρέμπιτς

Λάτσιο: Ρέινα, Μάρουσιτς (64′ Λατσάρι), Φελίπε, Ατσέρμπι, Χισάι, Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (74′ Μπάσιτς), Λέιβα, Αλμπέρτο, Πέδρο (84′ Μόρο), Ιμόμπιλε (84′ Μουρίκι), Άντερσον (64′ Τζακάνι)