Διπλό στην Βερόνα για την Νάπολι, με Buzzer beater η Κάλιαρι

Μεγάλα Διπλά για Νάπολι και Κάλιαρι κόντρα σε Βερόνα και ΣΠΑΛ, αντίστοιχα.

Ενόψει της 27ης αγωνιστικής της Σέριε Α’, η Νάπολι απέδρασε με 0-2 από την Βερόνα ενώ η Κάλιαρι απέδρασε από την ΣΠΑΛ με 0-1.

Στην Βερόνα, η Νάπολι νίκησε με 0-2 την τοπική Ελλάς και παρέμεινε στην έκτη θέση με 42 βαθμούς. Η Βερόνα με την σειρά της έμεινε στην 8η θέση με 38 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε ο Μίλικ με κεφαλιά από το κόρνερ του Πολιτάνο στο 38′. Το τελικό αποτέλεσμα έγραψε ο Λοθάνο, πάλι από εκτέλεση κόρνερ που εκτέλεσε ο Φαραονί στο 90ο λεπτό.

Με buzzer beater του Τζιοβάνι Σιμεόνε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Κάλιαρι έφυγε με το διπλό από την έδρα της ΣΠΑΛ.

Η Κάλιαρι με την νίκη αυτή ανέβηκε στην 10η θέση με 35 βαθμούς ενώ η ΣΠΑΛ παρέμεινε στην 19η με 18.