Nations League: Διέσυρε την Πολωνία το Βέλγιο

Με ένα εξαιρετικό δεύτερο μέρος, το Βέλγιο διέσυρε με 6-1 την Πολωνία.

Για την 2η αγωνιστική του Nations League, το Βέλγιο νίκησε με 6-1 την Πολωνία, η Ολλανδία με 1-2 την Ουαλία, η Σκωτία με 2-0 την Αρμενία και η Ουκρανία με 0-1 την Ιρλανδία.

Μετά τον διασυρμό από την Ολλανδία, το Βέλγιο αντέδρασε εντυπωσιακά και διέλυσε με 6-1 την Πολωνία. Η Πολωνία πήρε το προβάδισμα με τον Λεβαντόφσκι στο 28ο λεπτό. Η αντίδραση του Βελγίου ήρθε στο 42ο λεπτό με τον Βίτσελ. Οι κόκκινοι διάβολοι έκαναν την ανατροπή στο 59′ με τον Κέβιν Ντε Μπρούινε και ο Τροσάρτ με δύο γκολ στο 73′ και το 80′ έκανε το 4-1. Τρία λεπτά αργότερα, ο Ντεντόνκερ έκανε πέντε τα τέρματα του Βελγίου και ο Οπέντα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.

Η Ολλανδία νίκησε με 1-2 την Ουαλία στο 94ο λεπτό με δράστη τον Βέρχοστ. Ο Κοόπμάινερς στο 50ο λεπτό άνοιξε το σκορ και ο Ντέιβις στο 92ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσια πριν ο Βέρχοστ δώσει το διπλό στους φιλοξενούμενους.

Με τέρμα του Τσιγκάνκοφ στο 47ο λεπτό, η Ουκρανία απέδρασε με 0-1 από το Δουβλίνο επί της Ιρλανδίας. Στο Χάμπνεν Παρκ της Γλασκώβης, η Σκωτία νίκησε με 2-0 την Αρμενία. Ο Ράλστον στο 28ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους Σκωτσέζους και ο Μακένα στο 40ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.