Nations League: Ισοπαλία στην Αυστρία για τη Γαλλία, διπλό η Κροατία

Η Γαλλία έμεινε ισόπαλη με την Αυστρία και η Κροατία πήρε το διπλό στην Κοπεγχάγη.

Για την 3η αγωνιστική του Nations league, η Γαλλία με τέρμα του Εμπαπέ πήρε τον βαθμό στην Αυστρία και η Κροατία πήρε το διπλό στην Κοπεγχάγη.

Στο Έρνστ Χάπελ, η Αυστρία έμεινε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στη Γαλλία. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βέιμαν στο 37ο λεπτό και η Γαλλία πήρε τον βαθμό με το τέρμα του Κίλιαν Εμπαπέ στο 83ο λεπτό. Στο άλλο ματς του ομίλου, στην Κοπεγχάγη, με τέρμα του Πάσαλιτς στο 69ο λεπτό, η Κροατία πήρε το διπλό με 0-1 κόντρα στη Δανία.

Με πρωταγωνιστή τον Σόλομον που έβαλε δύο τέρματα, το Ισραήλ νίκησε με 1-2 την Αλβανία που είχε πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Μπρόχα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Με σκόρερ τον πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Βλαντιμίρ Βάις στο 81ο λεπτό, η Σλοβακία πέρασε με 0-1 από το Αζερμπαϊτζάν και η Λευκορωσία με δράστη τον Μάλκεβιτς στο 84′ πήρε τον βαθμό (1-1) κόντρα στο Καζακστάν που είχε προηγηθεί με τον Αϊμπέτοφ.

Η Λετονία πέρασε με 2-4 από τη Μολδαβία με δύο γκολ του Γκουτκόφσκι στο 19′ και το 60′ και του Ικαούνιετς στο 26′ και το 75′.

Η Ανδόρα πήρε επιτέλους νίκη επί της Λιχτενστάιν, καθώς με αντίπαλο με 2-1 με τα γκολ του Τζόρντι στο 78′ και του 82′ του Ρούμπιο.